MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaz Tatili Başladı

Yaz Tatili Başladı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2014-2015 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Akdeniz Mithatpaşa Ortaokulu’nda karne töreni düzenlendi. Törene; Vali Vekili Cezmi Türk Göçer, Kaymakamımız Raif Özener, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Lutfi Akdan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek, Şube Müdürlerimizden Mustafa İkbal, Osman Türe katıldı.

            Karne dağıtım töreninde konuşan Vali Vekili Göçer, okulların tatile girmesi eğitim ve öğretimden uzaklaşmak olmadığını hatırlatarak, “Yetişme çağındaki çocuklarımızın geleceğe yönelik tutum ve davranışlarını belirleme faaliyetleri tatil döneminde de devam edecektir. Bu nedenle tatil dönemini de okulların açık olduğu dönem kadar önemsiyoruz” dedi.

            Gençlerimiz geleceğimizin ve istikbalimizin teminatı olduğunu kaydeden Göçer, ideal bir gelecek kurmak hepimizin arzusu ise çocuklarımızın iyi bir insan ve yurttaş olmaları için elimizden geleni yapmak zorunda olduklarını belirtti.

Çocukların her birinin ayrı bir kişilikleri olduğunu unutulmaması gerektiğini ifade eden Göçer, velilere tatil döneminde çocuklarının yeteneklerine göre bir yol izleyerek tatili değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Akdan da bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiklerini belirterek, Mersin genelinde 368 bin 538 öğrencinin karne heyecanı yaşadığını kaydetti.

Öğrencilerden yaz tatillerini en verimli şekilde değerlendirmelerini isteyen Akdan, yorucu bir eğitim öğretim yılının ardından öğrencilerin bir yandan tatilin keyfini çıkarmalarını bir yandan ise geçmiş eğitim öğretim yılından dersler çıkararak yeni eğitim öğretim yılına hazırlanmalarını istedi.

 

            Konuşmaların ardından sınıf birincilerine ödül ve karneleri Vali Vekili Cezmi Türk Göçer, Akdeniz Kaymakamı Raif Özener, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Lutfi Akdan ve Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek tarafından verildi. 

 

 

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45 46

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.