MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tübitak 47. Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması Finalinde İlçemiz Türkiye 3. cüsü Oldu

Tübitak 47. Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması Finalinde İlçemiz Türkiye 3. cüsü Oldu

11-05-2016

11-05-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TÜBİTAK 47.Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ankara Finallerinde İlçemiz Abdulkadir Perşembe Vakfı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye 3.cüsü Oldu.

 

 “Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın 47.sinin finali 02-06 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara Ticaret Odası Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Yarışmada bilgisayar, biyoloji, fizik, kimya, matematik, Türk dili ve edebiyatı, coğrafya, değerler eğitimi, psikoloji, sosyoloji, tarih ve teknolojik tasarım alanlarında 12 adet birincilik, 15 adet ikincilik, 15 adet üçüncülük, 14 adet teşvik ve 2 adet yılın genç araştırmacısı ödülü verildi.

Adana Bölge Merkezinde bulunan 8 il ve KKTC’den başvuru yaparak final yarışmasına katılmaya hak kazanan projelerden 2’si ikincilik, 1’i üçüncülük ve 1’i de teşvik ödülü aldı.

İlçemizi Ankara’da yapılan finallerde temsil eden, Abdülkadir Perşembe Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Psikoloji alanında Türkiye 3.’lüğü kazandırdı.

 

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde ortaöğretim öğrencilerini temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve böylece farklı bilimsel bakış açıları kazanmalarına katkıda bulunmak amacıyla Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenleniyor.

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.