MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 46. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ SERGİSİ YAPILDI

TÜBİTAK 46. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ SERGİSİ YAPILDI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 46. Ortaöğretim öğrencileri Araştırma Projesi yarışması Bölge Sergisi 30-01 tarihleri arasında Yenişehir Kültür Merkezinde yapıldı.

Sergide; İlçemizi Meyve Sebze İhracat Ürünlerinin Tazeliği Led (Lightemitting Diodes) Teknolojisi ile Sağlama ve Havadaki Nemin Yakıt Enerjisine Dönüştürülüp Hho Motorlarda Kullanılması, projesiyle Zeytinli Bahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şiirin Öğrenme Üzerine Etkileri projesi ile AKİB Zafer Çağlayan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi temsil etti.

Sergi açılışına katılan Vali Yardımcımız Sayın Eyüp Sabri Kartal, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek ve Şube Müdürlerimizden İbrahim Halil Eyüpoğlu, Osman Türe ile birlikte stantları gezerek öğrencilerin hazırlamış olduğu projeleri inceledi.

 

Sergi İl ve İlçelerdeki birçok yönetici tarafından ziyaret edildi. Birçok okul tarafından öğrenci gruplarıyla birlikte sergiye gezi düzenlendi. Sergi 01 Nisan tarihindeki kapanış töreniyle sona erdi.

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.