Haberler SALİM YILMAZ ANADOLU LİSEMİZDEN TÜBİTAK PROJE SERGİSİ

SALİM YILMAZ ANADOLU LİSEMİZDEN TÜBİTAK PROJE SERGİSİ

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Destekleme Programı kapsamında Salim Yılmaz Anadolu Lisemizde 11 danışman öğretmenin rehberliğinde 43 öğrencimiz projelerin hazırlanmasında görev almış ve Salim Yılmaz Anadolu Lisemizde 1 ay gibi kısa bir sürede  23 proje hazırlanmıştır.

Açılışımıza  İlçe Kaymakamımız Zeki ARSLAN  İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, Şube Müdürü Mustafa DURAN okul müdürleri, veliler, mahalle sakinleri, civar İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

 

Programın sunuculuğunu Edebiyat öğretmenimiz Neslihan ÖZCAN yaptı.

 

Neslihan ÖZCAN;”Değerli konuklarımız, güzide basın mensupları, Sevgili Öğretmen Arkadaşlarım

Sevgili öğrencilerimiz

2012-2013 eğitim-öğretim yılında TÜBİTAK 44. Ortaöğretim öğrencileri araştırma projeleri yarışmasına okulumuzdan sekiz ayrı dalda proje katılmış ve bu projeler arasında sosyoloji projemiz 25-29 Mart 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen Mersin Bölge Finaline katılmaya hak kazanmıştı. Bu öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

 

Şimdi de Yine bu eğitim-öğretim yılında TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Destekleme Programı kapsamında okulumuzda 11 danışman öğretmenin rehberliğinde 43 öğrencimiz projelerin hazırlanmasında görev almış ve okulumuzda 1 ay gibi kısa bir sürede  23 proje hazırlanmıştır. Tatlı bir heyecanla, meşakkatli ve bir o kadarda verimli geçen proje hazırlama sürecinde bilimsel çalışmanın önemini kavrayan öğrencilerimiz her geçen gün kendilerini geliştirerek yeni projelere imza atacaklardır inşallah.Sizlerin nezdinde proje çalışmalarında görev alan öğrencilerimizi ve danışman öğretmen arkadaşlarımızı ve katkısı olanları çalışmalarından dolayı tebrik ederiz. “ diyerek konuşmalarını yapmak üzere Salim Yılmaz Lisesi müdürü Sayın Ali ÇİFTÇİ’yi davet etti.

 

Ali ÇİFTÇİ:

-         Yaklaşık 30 gündür projede görev alan öğrencilerimiz danışman öğretmenleri rehberliğinde heyecanlı-hummalı bir çalışma sergilediler. Ve bazı öğrencilerimizin bana“ Hocam gelecek yıl TÜBİTAK Projesi nasıl hazırlanırmış göreceksiniz “ diyerek heyecanlarını ifade etmeleri beni sevindirdi. Amacımıza ulaştığımızı gördüm. Ben başta sayın kaymakamımıza Milli Eğitim Müdürümüze ve sevgili öğrencilerimiz ve danışma öğretmenlerine katkısı olanlara idarecilerimize, Okul Aile Birliğimize ve çocuklarımızın velilerine teşekkür ediyorum. Ve gelecek yıl nice TÜBİTAK Projelerine diyor. Konuşma yapmak ve açılış için ilçe kaymakamımızı davet ediyorum.

-     

İlçe Kaymakamımız Zeki ARSLAN’da konuşmasında “ Sevgili öğrenciler hazırladığınız bu proje çalışmaları sizleri geleceğe hazırlayacaktır. Projelerin hazırlanması esnasında eminim sizler çok şey kazandınız. Proje çalışması yapan öğrencileri, danışman öğretmenlerimizi, idarecilerimizi ve tüm emeği geçenleri kutluyorum. " dedi.

 

Ve açılışı TÜBİTAK 44. Ortaöğretim öğrencileri Araştırma projeleri yarışmasında Mersin Bölge Finalinde yarışmayı hak kazanan öğrencilerimiz Didem ve Sinem’le yapmak istiyorum.” diyerek öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, Şube Müdürü Mustafa DURAN ve Salim Yılmaz Lisesi Müdürü Ali ÇİFTÇİ ile birlikte açılış kurdelesini kesti.

 

 

 Stantları tek tek gezdi. Projeyi hazırlayan öğrencileri dinledi. Onları tebrik etti. Resim çekindi. Ayrıca projelerden biyoloji dalında hazırlanan11-B sınıfı öğrencilerinden Büşra Nur KULAKSIZ ve Mete MADENLİOĞLU’nun hazırladığı  "Down Sendromu"nun Mersin Örneği”   ve kılık-kıyafet yönetmeliğinin uygulanması ile ilgili 11-E sınıfı öğrencilerinden Toprak KOÇ ve Yaren HIDIROĞLU’nun sosyoloji projesi oldukça ilgisini çekti.

 

-         Proje sergimiz iki gün açık kalacaktır. Çevremizdeki okulların ve okulumuz öğrencilerinin ve mahalle halkının gezmesine fırsat verilmektedir.

 

 

 

resim

 

 

 

 

 

 

 

 

resim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

resimresimresimresimresim

 

 

 

 

 

 

 

 Yayın:19.04.2013 - Güncelleme:22.04.2013 - 08:11 - Görüntülenme:318