MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrenciler 2015 2016 Eğitim Öğretim Yılı Merkezi Sistem Ortak Sınavlar (TEOG)

2015 2016 Eğitim Öğretim Yılı Merkezi Sistem Ortak Sınavlar (TEOG) Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrenciler
Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrenciler 2015 2016 Eğitim Öğretim Yılı Merkezi Sistem Ortak Sınavlar (TEOG)

Sayın yetkili,

 

ORTAK SINAVLAR e- Kılavuzu’nda İL/İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNİN YAPACAĞI İŞLEMLER Maddesi C bendi,“Sınavlara girecek özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin rehberlik ve araştırma merkezi müdürlüğünde sınav hizmeti ile ilgili ihtiyaçlarının, RAM Modülü’nde öncelikli işlem görmesini sağlamak” şeklindedir. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere RAM tarafından, RAM Modülü’ne işlenen bilgiler doğrultusunda sınav hizmeti verilecektir.

 

Bu çerçevede, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı I. Dönem Merkezi Ortak sınavlarda zaten  dezavantajlı olan engelli öğrencilerin sıkıntı yaşamaması ve bu öğrencilerin sınavlarda özelliklerine uygun hizmet alabilmeleri için engel durumları (Az Gören, Zihinsel Engelli vb.) ve alacakları sınav hizmeti ( Tek kişilik salon, 15 dk ek süre, 18 Punto cevap kağıdı vb.) ivedilikle ve doğru bir şekilde RAM modülüne işlenmesinin sağlanması gerekmektedir.

 

Ayrıca, nakil giden öğrencilerden yabancı dili, nakil gittiği okuldan farklı olanların yabancı dil bilgisi güncellenip hangi yabancı dilden sınava girmesi gerekiyorsa bu bilgi e-okulda ivedilikle düzeltilmesi sağlanmalıdır.

 

Bu hususlara dikkat edilmesi önemle rica olunur.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

 

0312 4974141

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.