MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenim Bilgilerinin Güncellenmesi.

Öğrenim Bilgilerinin Güncellenmesi.

Öğrenim Bilgilerinin Güncellenmesi.

 

Başkanlığımızın 08.01.2016 tarih ve 73860670-622.01-E.270748 sayılı yazısı ile Bakanlığımız personeline ait mezuniyet bilgilerinin MEBBİS e personel modülünde kontrol edilmesi, eksiklik ve hataların düzeltilmesi istenmiştir. Ayrıca Mebbis Öğrenim bilgileri ekranına öğretmenlerin ve özlük personelin gerekli kontrolleri sağladıklarına yönelik bir kontrol kutucuğu da eklenmiştir. Yazının yazılışından itibaren 10 gün geçmiş olmasına rağmen çoğu il ve ilçede öğretmenler ve özlük birimleri tarafından gerekli işlemlerin henüz başlamadığı tespit edilmiştir.

 

Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilmesi noktasında okul/kurum Müdürlüğünüzce gerekli tedbirlerin alınması hususunda gereğini rica ederim.

 

 

                                                                                                                                                         Atif ALA

                                                                                                                                      Rehberlik ve Denetim Başkanı

 

Sayın Yetkili,

Rehberlik ve Denetim Başkanlığı´nın 08/01/2016 tarih ve 270748 sayılı yazısı gereğince;

             *      Bakanlığımız personellerinin “Kişisel Bilgiler Modülü”, “Öğrenim Bilgileri (GEN07001)” ekranında öğrenim bilgilerini kontrol ettiklerini onaylamaları amacıyla “Rehberlik ve Denetim Başkanlığı´nın 08/01/2016 tarih ve 270748 sayılı yazısı gereğince öğrenim bilgilerimi kontrol ettim.” seçeneği eklenmiştir. İlgili personelin eksik veya yanlış olan bilgilerin düzeltilmesi için kontrol ettim seçeneği işaretlenerekilgili özlük birimlerine başvuruda bulunması gerekmektedir.

·       İlgili Özlük Birimleri tarafından da öğrenim bilgilerinin kontrol edildiği ve doğru olduğu onayının yapılabilmesi için, “e-Personel Modülü”, “Bilgi Girişi”, “Öğrenim Bilgileri (PER02004)” ekranınaRehberlik ve Denetim Başkanlığı´nın 08/01/2016 tarih ve 270748 sayılı yazısı gereğince kişinin öğrenim bilgileri kontrol edilerek doğruluğu tarafımdan onaylanmıştır.” seçeneği eklenmiştir.

 

Ayrıca İl/İlçe/Kurum ve Okulların süreci sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla “e-Personel Modülü”, “Durum Raporları”, “Öğrenim Bilgileri Onay/Kontrol Durumu (PER20003)” ekranı eklenmiştir. İlgili personel ve özlük büroları tarafından yapılan öğrenim bilgilerinin onay işlemleri bu ekran üzerinden takip edilebilmektedir.

 

 

Bilgilerinizi rica ederiz.


İlgili yazı için Tıklayınız.

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.