MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Olgunlaşma Enstitüsü Tanıtım Etkinliği yapıldı.

Mersin Olgunlaşma Enstitüsü Tanıtım Etkinliği yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçemizde yer alan Mersin Olgunlaşma Enstitüsü’nün Tanıtım Etkinliği programına; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Sabri Özbey, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Türkkan, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek ve diğer davetliler katıldı. Mersin Olgunlaşma Enstitüsü’nün Tanıtım Etkinliği kapsamında yöresel kıyafetler defilesi yapıldı.

Mersin Olgunlaşma Enstitüsü’nün 2010-2011 Eğitim Öğretim yılından bu yana, faaliyetlerini yürüttüğünü ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Şimşek, enstitünün geleneksel el sanatlarımızın yaşatılması için yaptığı çalışmalardan övgüyle söz etti.

 

Mersin’i katıldığı her etkinlikte en iyi şekilde temsil eden Mersin Olgunlaşma Enstitüsünün kısa zamanda büyük başarılara ulaşmış olduğuna dikkat çeken Şimşek, son olarak enstitünün Ankara’da bu yıl ilki gerçekleşen “Mersin Tanıtım Günlerine” el sanatları standı ve yöresel kıyafetlerden oluşan bir defile ile katılmış olduğunu belirtti.

 

Enstitünün; geleneksel el sanatları, giyim üretim teknolojisi, sanayi nakışları ve cam füzyon bölümlerinin bulunduğunu belirten Enstitü Müdürü Şükriye İnan ise yetiştirdikleri öğrencilerin iş hayatında kendilerine güvenen, konularında başarılı elemanlar olmaları için gayret sarf ettiklerini söyledi.

 

        Konuşmaların ardından etkinlik sinevizyon gösterisi eşliğinde Osmanlı, İğne oyası, Narenciye ve Yörük temalı kıyafetlerden oluşan defile ile devam etti. Enstitünün her biri alanında uzman olan öğretmen kadrosu tarafından tasarlanan kıyafetler davetlilerin büyük beğenisini kazandı.

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.