MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemize Mersin Ticaret ve Sanayi Odasından 11 Okul İle Eğitime Tam Destek

İlçemize Mersin Ticaret ve Sanayi Odasından  11 Okul  İle  Eğitime Tam Destek


12-04-2016
12-04-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçemize  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından  11 okulun yapımı için  imza protokolü yapıldı.

Vali Özdemir Çakacak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek ve MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı İbrahim Kiper imza törenine katıldı.

Bugün ikinci hayırlı ve güzel işin ilk adımının atılmış olacağını belirten Vali Çakacak, “Bu protokolle, Akdeniz ilçemizdeki 11 okulumuzun bahçesine toplam 39 derslikli 11 anaokulu yapılacak. Öncelikle bu hayırlı işte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Eğitim yatırımları bizim için yatırımların en güzeli ve en hayırlısıdır. Çünkü eğitime yapılan yatırımlar, aynı zamanda ülkemizin geleceğine yapılan yatırımlardır. Ülke ortalamasına baktığımızda, anaokulu olarak ilimizin iyi bir seviyeye geldiğini görüyoruz” dedi.

Çakacak, “3-5 yaş aralığındaki anaokullarında, okullaşma oranında Mersin 1. durumdadır. Okul öncesi eğitim çocuklarımızın gerek normal hayatlarında ve gerekse daha sonraki eğitim hayatlarında başarılı olmaları konusunda son derece önemlidir. Gelişme çağındaki çocuklar okul hayatına anaokullarıyla başladıklarında, daha sonraki eğitim dönemlerindeki başarıları çok daha yüksek oluyor” diye konuştu.

Eğitime yapılan yatırımların hayırseverlerin isimlerini ölümsüzleştirdiğini kaydeden Çakacak, MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfının da kendi adını vereceği bu anaokullarıyla ismini ölümsüzleştirdiğini belirterek, erdemli davranışı dolayısıyla yönetim kuruluna teşekkür etti.

            Ülkemizin okullaşma oranının artması yönünde atılacak adımların her daim öncelikleri arasında olduğunu ifade eden MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Kiper, bu hayırlı işleri, üyelerinin destekleriyle yapabileceklerini ifade ederek, destekleri için üyelerine teşekkür etti.

 

            Konuşmaların ardından Vali Özdemir Çakacak, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı İbrahim Kiper protokolü imzaladı.

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.