MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Tübitak Açılışları Devam Ediyor

İlçemizde Tübitak Açılışları Devam Ediyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçemiz Ertuğrul Gazi Ortaokulunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Mehmet Akyol, Murat Bağış, Şube Müdürümüz Mustafa Duran, okul İdarecileri, öğretmen, öğrenci ve çevre okul müdürlerinin katılı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) desteklediği “4006 Bilim Fuarı” açılış yapıldı.

Şimşek; proje sürecinde görev alan öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek bu tür çalışmaların artarak devam etmesini belirtti.

İlçemiz Ertuğrul Gazi Ortaokulunda koridorunda açılan “4006 Bilim Fuarına” 11 danışman öğretmen ve 80 öğrencinin geliştirdiği toplamda 52 projeyi Şimşek, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Mehmet Akyol, Murat Bağış, Şube Müdürümüz Mustafa Duran beraberindekilerle gezerek bilgi aldı.

 

Fuarda en çok “Ekolojik Ev, Enkaz Göz, Elektrik Üreten Merdiven, Karakter Analizi, Güneş Rüzgar Enerjili Gemi, Görme Engellilere Yelek ve Terlik Santral” isimli projeler dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.