MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde “Temel İletişim Becerisi, Ekip Çalışması ve Liderlik“ Konulu Seminer Düzenlendi

İlçemizde “Temel İletişim Becerisi, Ekip Çalışması ve Liderlik“  Konulu Seminer Düzenlendi

23-06-201623-06-201623-06-201623-06-2016

23-06-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda İlçemizde görev yapan aday öğretmenlere, tüm resmi okul/kurum yöneticilerine ve tüm resmi ortaöğretim kurumunda görevli öğretmenlere yönelik “Temel İletişim Becerisi, Ekip Çalışması ve Liderlik” ve “Sosyal Medya” konulu seminer gerçekleştirildi.

 

Programa İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek, Şube Müdürlerimizden İbrahim Halil Eyüboğlu, Cafer Karabulut, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet TAYLAN, Medya Kültür Kent Araştırma Görevlisi Ender Bektaş, okul müdürleri ve aday öğretmenler katıldı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek açılış konuşmasında; İletişimin önemine ve eğitimdeki rolüne dikkat çekti. Daha sonra İlk sunum Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Taylan gerçekleştirdi. “Temel İletişim Becerisi, Ekip Çalışması ve Liderlik” sunumda genel iletişim becerileri konusunda bilgi verdi. İletişim sürecinin kişinin anne karnında başladığını, bu sürecin kişinin ölümüne kadar devam ettiğini ifade etti. İş hayatında verimliliğin artması için doğru iletişim kurulmasının şart olduğunu, konuların dürüstlükle, açık şekilde ve sıcağı sıcağına paylaşılması gerektiğini vurguladı. Ardından Medya Kültür Kent Araştırma Görevlisi Ender Bektaş “Sosyal Medya’nın Yaşama Etkisi ve Eğitim” adlı sunumunda; özellikle sosyal medya kullanımı ve etkisiyle ilgili paylaştığı veriler ilgi uyandırdı. Sosyal medya kullanım oranının 2010 yılında yüzde 34.1 olduğunu belirtti. Bu rakamın 2016’da yüzde 65.07’ye yükseldiğini söyledi. Günümüzde bir yıl içerisinde ortaya çıkan enformasyon miktarının insanlık tarihi boyunca üretilen toplam enformasyondan daha fazla olduğuna dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.