MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Zeytinlibahçe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde Bilgi Yarışması Düzenlendi

İlçemiz Zeytinlibahçe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde Bilgi Yarışması Düzenlendi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yarışma ilçemiz Zeytinlibahçe Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi konferans salonunda Akdeniz İlçe milli Eğitim müdürümüz Adem Şimşek, Şube Müdürlerimizden Aziz Demir, Osman Türe ve okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Ülkemiz ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında öğrenciler “Avrupa Birliği Öğreniyor” Projesi yapılmaktadır.

10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliğinin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak olan proje kapsamında resim, slogan, öykü ve bilgi yarışmaları gerçekleştirilmektedir.

“AB’yi Öğreniyorum” bilgi yarışması 21 pilot ilde (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır. Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van) yer alan liselerin (isteğe bağlı) 10. Sınıf öğrencileri arasında düzenlendi.

AB’ye aday bir ülke olarak Türkiye için en önemli konulardan birisi adaylık süreci ve tam üyelik ile ilgili doğru bilgiyi edinmektedir. Bu yarışma ile öğrencilerin, AB’nin değerleri, temel hakları ve politikaları hakkında bilgilerini ve farkındalıklarını artırması ve AB’yi daha iyi anlamaları planlanmaktadır.

İlçemiz Akdeniz orta öğretim düzeyindeki okullardan Abdulkadir Perşembe Vakfı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, AKİB Zafer Çağlayan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çamlıbel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, GAZİ Anadolu Lisesi, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Anadolu Endüstri Meslek Lisesi, Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi,  Zeytinlibahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katıldı.

 

Abdulkadir Perşembe Vakfı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi birinciliği alarak, İl finalinde İlçemizi temsil etmeye hak kazandı. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere Mehmet Akif Ersoy’un “Safahat” adlı eseri dağıtıldı. Birinci olan öğrencilerimize kol saati hediye edildi.

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.