MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Yenitaşkent Yusuf Bayık İlkokulu/Ortaokulunda “Değerler Eğitimi” belge töreni yapıldı.

İlçemiz Yenitaşkent Yusuf Bayık İlkokulu/Ortaokulunda “Değerler Eğitimi” belge töreni yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçemiz Yenitaşkent Yusuf Bayık İlkokulu/Ortaokulunda “Değerler Eğitimi” belge töreni yapıldı.

 

İlçemiz Yenitaşkent Yusuf Bayık İlkokulu/Ortaokulunun hazırlamış olduğu “Değerler Eğitimi” belge töreni; Müdürümüz Adem Şimşek, Şube Müdürümüz Mustafa Duran, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Uğurcan, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu İstiklal Marşı’nın okunmasından ardından törenin açılış konuşmasında;  toplumsal hayatı oluşturan, insanları birbirine bağlayan, gelişmeyi, mutluluğu ve huzuru sağlayan, risk ve tehditlerden koruyan, insani, ahlaki, sosyal ve manevi değerlerimizin öğrencilerimize kazandırılması amaçlayan “Değerler Eğitimi Uygulamaları” hakkında vurgu yapıldı.

Şimşek yaptığı konuşmada; Hz. Mevlana’nın “Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine sevmek ve sevilmek için çareler arayın”. Sözünü hatırlatarak toplumsal yaşantımızın temel yapısını oluşturan milli, ahlaki ve kültürel değerlerimizden olan sevgi, saygı, yardımlaşma, sorumluluk, dürüstlük, hoşgörü ve alçak gönüllülük gibi değerlerin öğrencilerimize kazandırılmasının önemini vurguladı. Ve sözlerine şöyle devam etti; Toplumsal değerlerimizin, seçeceğimiz meslekten, ülkesi veya insanlık için özveride bulunmaya ve genel yaşam tarzımızı belirlemeye kadar büyük önem taşıdığını belirtti.

 

Öğrenci ve öğretmenler Mart ayı değerini konu alan Sevgi ve Saygı temalı kendi yazdıkları şiirlerini okudu. Müdürümüz Adem Şimşek ve Şube Müdürümüz Mustafa Duran şiir ve kompozisyon yarışmalarında ödül alan öğrencilere belgelerini verdi.

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.