MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Yakaköy Mahallesine Çocuklar Gülsün Diye Derneği Tarafından Yaptırılan Anaokulunun Açılışı Yapıldı

İlçemiz Yakaköy Mahallesine Çocuklar Gülsün Diye Derneği Tarafından Yaptırılan Anaokulunun Açılışı Yapıldı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sanatçı Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği tarafından Akdeniz İlçesi Yakaköy Mahallesinde yaptırılan Özgecan Aslan anaokulunun açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa; Valimiz Özdemir Çakacak, Akdeniz Kaymakamımız Raif Özener, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Burhanettin Kocamaz, Vali Yardımcımız, Eyüp Sabri Kartal, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Şube Müdürü Mustafa İkbal ve Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin kurucusu ve başkanı Gülben Ergen katıldı.

Valimiz Özdemir Çakacak açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Çocuklarımız bizim her şeyimiz bizim geleceğimiz. Çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek ülkemizin geleceği o kadar aydınlık olacaktır” dedi.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin kurucusu ve başkanı olan sanatçı Gülben Ergen’e Özgecan Aslan adına yapılan anaokulu nedeniyle teşekkürlerini ifade eden Çakacak, “Eğitim ailede başlıyor. Önce ailede çocuklarımıza güzel şeyleri öğretmeliyiz. Hayata başladıklarında çocuklarımıza sevgiyi öğretmeliyiz” diye konuştu.

Kurucusu ve başkanı olduğu dernek tarafından Özgecan Aslan adına yaptırılan anaokulunun kendisi için taşıdığı öneme vurgu yapan sanatçı Gülben Ergen ise Özgecan Aslan’ın anne ve babasının metanetinin kendisini çok duygulandırdığını belirtti.

Özgecan’ın anısını yaşatmak adına yaptırılması planlanan eğitim ve rehabilitasyon merkezine herkesi destek vermeye çağıran Ergen, rehabilitasyon merkezine yapılacak her bağışın bu yolda büyük değer taşıdığını kaydetti.

 

Çocuklara bayram hediyesi olarak sunulan okulun açılış töreni Çocuklar Gülsün Diye Dernek Başkanı Gülben Ergen, Başkan Yardımcısı Elvan Oktar ve Valimiz Özdemir Çakacak tarafından gerçekleştirildi.

 

 

 

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.