MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Ulubatlı Hasan Ortaokulunda “4006 Tübitak Bilim Fuarı” Açılışı Yapıldı.

İlçemiz Ulubatlı Hasan Ortaokulunda  “4006 Tübitak Bilim Fuarı” Açılışı Yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçemiz Ulubatlı Hasan Ortaokulunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Şube Müdürlerimizden Mustafa İkbal, Osman Türe, Mustafa Duran, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve çevre okul müdürlerinin katılımı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) desteklediği “4006 Bilim Fuarı “ açılışı yapıldı.

 

İlçemiz Ulubatlı Hasan Ortaokulunun bahçesinde açılan “4006 Bilim Fuarına” 15 danışman öğretmen ve 40 öğrencinin geliştirdiği toplamda 25 projeyi Şimşek, beraberindekilerle gezerek bilgi aldı.

Öğrencilerin hazırlamış olduğu projelerden "Narenciye atıklarının su ve sirkenin asitliği üzerine etkisi ile bu atıkların geri kazanımının incelenmesi" adlı proje bölgemiz açısından oldukça önemli bulundu. "Karesel tablolarda oluşan karelerin kenarları üzerindeki sayıların toplamı" adlı proje matematik öğretimi açısından dikkat çekici bir proje olarak sergide yer aldı.

 

Şimşek; "TÜBİTAK Bilim Fuarında" bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması, farklı gelişimsel ve bilişsel seviyedeki her çocuğa bilimsel proje yapma fırsatının sunulması gerektiğinin önemini vurguladı. Öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların oluşturulması amaçlandığını ifade etti. Öğrencilerimize teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.