MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Mimar Sinan Ortaokulunda 4006 Tübitak Bilim Fuarı Açılışı Yapıldı

İlçemiz Mimar Sinan Ortaokulunda 4006 Tübitak Bilim Fuarı Açılışı Yapıldı
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçemiz Mimar Sinan Ortaokulunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve çevre okul müdürlerinin katılımı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK)  desteklediği “4006 Bilim Fuarı” açılışı yapıldı.

İlçemiz Mimar Sinan Ortaokulu koridorunda açılan 4006 Bilim Fuarına 16 rehber öğretmen ve 100 öğrencinin geliştirdiği toplamda 50 projeyi Şimşek, beraberindekilerle gezerek bilgi aldı.

 

Şimşek, TÜBİTAK’ın okullara verdiği destekle İlçemizde birçok okulda “Bilim Fuarı” düzenleme çalışmalarının içinde olduklarını ifade etti. “Bilim fuarları öğrencilerimizin vizyonunu genişletmekte ileriye farklı bir gözle bakmalarını sağlayan onların bakış açılarını zenginleştiren, geliştiren bir çalışmadır. Öğrencilerimizin hepsinin gözlerini ışıl ışıl görüyorum. Çocuklarımızı gerçekten bir şeyler yapmanın ve kayda değer çalışmalar yapmanın sevinci içerisinde gördüm. Öğrencilerimize teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.