MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Kazanlı Abdulkadir Perşembe Vakfı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde “4006 Tübitak Bilim Fuarı” Açılışı Yapıldı.

İlçemiz Kazanlı Abdulkadir Perşembe Vakfı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde “4006 Tübitak Bilim Fuarı” Açılışı Yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçemiz Kazanlı Abdulkadir Perşembe Vakfı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve çevre okul müdürlerinin katılımı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK)  desteklediği “4006 Bilim Fuarı” açılışı yapıldı.

İlçemiz Kazanlı Abdulkadir Perşembe Vakfı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde açılan 4006 Bilim Fuarına 6 rehber öğretmen ve 70 öğrencinin geliştirdiği toplamda 34 projeyi Şimşek, beraberindekilerle gezerek bilgi aldı.

Şimşek, TÜBİTAK’ın okullara verdiği destekle İlçemizde birçok okulda “Bilim Fuarı” düzenleme çalışmalarının içinde olduklarını ifade etti. “Bilim fuarları öğrencilerimizin vizyonunu genişletmekte ileriye farklı bir gözle bakmalarını sağlayan onların bakış açılarını zenginleştiren, geliştiren bir çalışmadır. Öğrencilerimizin hepsinin gözlerini ışıl ışıl görüyorum. Çocuklarımızı gerçekten bir şeyler yapmanın ve kayda değer çalışmalar yapmanın sevinci içerisinde gördüm. Öğrencilerimize teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Proje sergisinde öğrenciler heyecanla projelerini sergiledi. “Robotum Her Yerde, Kesintisiz Alternatif Enerji, Standart Sapma, Hijyenik Çöp Kutuları ve Pazartesi Kaygısının Derslere Etki” isimli projeler dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.