MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Iğdır İlkokulu/ Ortaokulunda Nevruz Bayramı Coşku ile Kutlandı.

İlçemiz Iğdır İlkokulu/ Ortaokulunda Nevruz Bayramı Coşku ile Kutlandı.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçemiz Iğdır İlkokulu/Ortaokulunun Nevruz Bayramı ve Bahar Şenliği etkinlikleri kapsamında hazırlamış olduğu program coşku ile kutlandı. Okul bahçesinde coşku ile kutlanan Nevruz Bayramı, renkli görüntülere sahne oldu. İlçemiz Iğdır İlkokulu/Ortaokulu bahçesinde stantlar kuruldu. Yemek yarışması düzenlendi. Nevruz Bayramı etkinliğine, Müdürümüz Adem ŞİMŞEK, Şube Müdürlerimizden Osman TÜRE, Mustafa DURAN, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşların katılımı ile okul bahçesinde kutlandı.

 


 Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası etkinlikleri kapsamında Nevruz Bayramı kutlamalarında, Nevruz Bayramı; baharın yeniden canlanmaya başlayan doğanın insanlara sunduğu bolluğu, bereketi, sevgiyi, kardeşliği paylaşmayı ve dostluğu simgelediğini belirten ŞİMŞEK, Nevruz, huzur içinde, kardeşçe ve şenliklerle kutlanması, tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşlik getirmesini diledi. Daha sonra Müdürümüz Adem ŞİMŞEK stantları gezerek öğrenci, veli ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Okulun hazırlamış olduğu etkinlikler;  Müzik Dinletisi, Ateşten Atlama- Demir Dövme, En Güzel Yemek yarışması ve Halk Oyunları ekibi tarafından sergilenen gösterilerle sona erdi.

 

 

 

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.