MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Huzurkent Kazım Karabekir İlkokulunda “4006 Tübitak Bilim Fuarı” açılışı yapıldı.

İlçemiz Huzurkent Kazım Karabekir İlkokulunda “4006 Tübitak Bilim Fuarı” açılışı yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçemiz Huzurkent Kazım Karabekir İlkokulunda Sayın Kaymakamımız Raif Özener, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Akdeniz İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Zeki Yalım, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve çevre okul müdürlerinin katılımı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) desteklediği “4006 Bilim Fuarı “ açılışı yapıldı.

Şimşek; "TÜBİTAK Bilim Fuarında" bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması, farklı gelişimsel ve bilişsel seviyedeki her çocuğa bilimsel proje yapma fırsatının sunulması gerektiğinin önemini vurguladı. Öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların oluşturulması amaçlandığını belirtti. Akdeniz İlçesinde Tübitak Bilim Fuarına katılan okulların geçen yıl 8, bu yıl ise 28 olduğunu vurgulayarak bu artan ilgiden memnun olduğunu dile getirdi. Öğrencilere ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

İlçemiz Huzurkent Kazım Karabekir İlkokulu bahçesinde açılan “4006 Bilim Fuarına” 2 danışman öğretmen ve 47 öğrencinin geliştirdiği toplamda 38 projeyi, Sayın Kaymakamımız Raif Özener, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek, Akdeniz İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Zeki Yalım beraberindekilerle gezerek bilgi aldı. En dikkat çeken projeler “Nişasta Mucizesi” ve “Zeka Küpü” oldu.

 

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.