MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Güney Ortaokulu ve Iğdır İlkokulu/Ortaokulunda “4006 Tübitak Bilim Fuarı” açılışı yapıldı.

İlçemiz Güney Ortaokulu ve Iğdır İlkokulu/Ortaokulunda “4006 Tübitak Bilim Fuarı” açılışı yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçemiz Güney Ortaokulu ve Iğdır İlkokulu/Ortaokulunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Şube Müdürlerimizden Mustafa İkbal, Osman Türe, Mustafa Duran, Aziz Demir, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve çevre okul müdürlerinin katılımı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) desteklediği “4006 Bilim Fuarı “ açılışı yapıldı.

Şimşek; öğrencilerin proje hazırlama sürecinde eleştirel düşünme, zaman yönetimi, problem çözme yazılı ve sözlü sunum ile bilimsel araştırma becerilerini geliştirilecek sabırlı ve özgüvenli olmayı öğrenecek ve liderlik vasıflarını kazandıracağını ifade etti.

İlçemiz Güney Ortaokulunun koridorunda açılan “4006 Bilim Fuarına” 11 danışman öğretmen ve 63 öğrencinin geliştirdiği toplamda 34 proje, Iğdır İlkokulu/Ortaokulunun ise 7 danışman öğretmen ve 53 öğrencinin geliştirdiği toplamda 27 projeyi Şimşek beraberindekilerle gezerek bilgi aldı.

 

Proje sergisinde öğrenciler heyecanla projelerini sergiledi. İlçemiz Güney Ortaokulunda projelerin çoğu engelli insanların hayatını kolaylaştırmak üzere yapılmış olması öğrencilerin bu konudaki duyarlılığını ortaya koydu. “Mahallemin Kan Grubu” Iğdır İlkokulu/Ortaokulunda ise Güneş Enerjili Bahçe Sulama Sistemi, Yaylı Battaniyeli Beşik" simli projeler dikkat çekti.

 

 

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.