MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek´in Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek´in Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek´in Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Öğrencisi, öğretmeni, yöneticisi ve velisi ile yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Eğitim, şüphesiz her dönemde bütün toplumların öncelikleri arasında yer almıştır. Günümüzde de büyük bir hızla değişen ve gelişen milletler, dünya birincisi olma yarışlarını bütün bireyler için nitelikli bir eğitimle güçlendirip hızlandırmaktadır.

Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanılabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirebilmek olmalıdır.

Öğrenci sayısı bakımından yoğunluk arz eden ilçemizde, coğrafi, sosyal, kültürel ve ekonomik yapı dikkate alınarak, eğitimde daha iyi olanı ve kaliteyi yakalamak için, hepimiz üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz.

Bu eğitim-öğretim yılında da en büyük amacımız, çocuklarımızı ve gençlerimizi yüreği insan sevgisi ile dolu, Türk Milletinin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven başarılı bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamaktır.

Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanı ile çarpan minik yavrularımıza, öğretmenlerine, arkadaşlarına ve okuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımıza ve değerli öğretmenlerimize 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                 Adem ŞİMŞEK          

Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.