MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Her Çocuk Bir Şiir" Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Çanakkale Gezisi İle Ödüllendirildi 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100 Yılı münasebetiyle Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “Her Çocuk Bir Şiir” yarışması kapsamında dereceye giren ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim öğrenciler Akdeniz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı işbirliği ile Çanakkale gezisi yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa İkbal, Gazipaşa İlkokulu Müdürü Adnan Kızıltoprak, öğretmen Şeyma Sarı, Abdurrahman Devran, Esra Eryılmaz ve 40 öğrenci Çanakkale gezisini gerçekleştirdi.

Öğrencilerin milli ve manevi tarihi bilincini öğrenmeleri ve yaşamaları adına gezi yapıldı. Çanakkale’de şehitlerin mezarlıkları, Savaşta hastahane olarak kullanılan ve askerlerin şehit olduğu yerler ziyaret edildi.

Öğrenciler sevinç ve heyecan içerisinde Kilit bahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Sargı Yeri Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Anzak Koyu, Cankbayırı Anıt Mezarlığı, Akbaş Şehitliğini de ziyaret etti. Gezi bilgilendirici ve heyecanlı, duygulu geçti.

 

Milli ve manevi değerlerimiz öğrencilere tanıtıldı. Tarihi ve geçmişi bizzat yaşayarak öğrenerek geleceklerinin nasıl olması gerektiğini, geleceklerini nasıl inşa edeceklerini kendi içlerinde anlayarak ve öğrenerek gezinin amacına ulaşıldı.

 

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.