MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Engelliler Haftası" Nedeniyle İlçemiz Çankaya Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulunda Kermes Düzenlendi 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçemiz Çankaya Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulunda “Engelliler Haftası” nedeniyle düzenlenen geleneksel kermese İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek, okul idarecileri, öğrenci, veliler ve çevre okul müdürleri katıldı.

Kermesten elde edilecek gelirin okulun engelli öğrenciler yararına kullanılacağı belirtildi. Kermeste, engelli öğrencilerin yapmış olduğu, El Sanatları, Mobilya Dekorasyon, Metal el Sanatları, çeşitli yiyecekler ve unlu mamülleri satışa sunuldu.

Şimşek;  Çocuklarımızın sosyalleşmeleri, toplumsal farkındalık oluşturmak, engelli çocuklarında bir şeyler yapabileceğini, çocukların bu işleri yaparak kendilerini bir anlamda mutlu hissettiklerini ve onlarında engellerine rağmen aslında birçok şeyi başarabileceklerini göstermektir” dedi.

 

Daha sonra Şimşek, stantları gezerek öğrenciler ile sohbet etti, okul idarecileriyle bilgi alışverişinde bulundu. Yapılan etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.