MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Enerji Verimliliği Resim Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

Enerji Verimliliği Resim Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Enerji Verimliliği Derneği ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolüyle hayata geçirilen ve pilot olarak Mersin’de uygulanan Enerji Çocuk Projesi kapsamında yapılan resim yarışması ödül töreni yapıldı.

Altı farklı ilçede yapılacak olan ödül törenlerinin ilki İlçemiz İleri Ortaokulunda düzenlendi.

Törene; İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Osman Türe, İleri Ortaokulu yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Şimşek, “Çocuklarımız geleceğe enerji taşıyacak”

4 farklı kategoride verilen toplam 12 ödülün Akdeniz ilçemize gelmesini sağlayan İleri Ortaokulu yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederek sözlerine başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek, bu başarının tesadüf olmadığını, çalışmanın ve inancın bir sonucu olduğunu anlattı.

Enerji kaynaklarının kullanımı konusunda toplumda yeterli hassasiyetin olmadığını ifade eden Şimşek, enerji bilincinin yayılması için okullarda yapılan bu çalışmaların çok önemli olduğunun altını çizdi. Çocuklarımızın geleceğe adeta enerji taşıyacağını belirten Şimşek, dereceye girerek ödül alan öğrencileri başarılarından dolayı kutladı.

Bağış, “Enerji Verimliliği bilincinin gelecek nesillere taşınması çocuklarla mümkün olacak”

Mersin’de 13 ilçemizde 13 ayrı Ortaokulda bu çalışmayı yürüttüklerini söyleyen Enerji Çocuk Projesi il koordinatörü ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, enerji verimliliğinin önemine vurgu yaparak, başta evlerde olmak üzere çocukların bulunduğu her ortamda enerjinin çocuklar tarafından verimli kullanılması amacıyla çocuklarımızın enerji kullanımı ve tüketimi konusunda bilinçlendirilmesi ve çocukların enerji verimliliği konusunda ülke ekonomisine katkıda bulunmasının sağlanmasını hedeflediklerini ifade etti.

Çocukların enerjiyi verimli kullanmayı öğrenmesiyle, önce ev ekonomisine, sonra ülke ekonomisine katkıda bulunacaklarını söyleyen Bağış, enerji verimliliğinin gelecekteki nesillere anlatılmasında çocukların belirleyici olacağını ve etkin rol üstleneceğini belirtti.

Öğrenciler tarafından “Tasarruflu Hayat” tiyatro gösterisi sahnelendi

Konuşmaların ardından okul enerji verimliliği kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan tasarruflu hayat konulu tiyatro gösterisi sahnelendi. Gösteri izleyenlerden büyük alkış aldı.

 

Programın sonunda il genelinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.