MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Fatih Projesi Tablet Bilgisayarları Törenle Dağıtıldı

Eğitimde Fatih Projesi Tablet Bilgisayarları Törenle Dağıtıldı


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğitimde FATİH Projesi kapsamında tablet bilgisayar dağıtımları Ankara ile birlikte eş zamanlı olarak 81 ilde yapıldı. İlimizde Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonunda gerçekleştirilen törene; Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yusuf Duman, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek, merkez ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Törende konuşan Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla Bilişim Teknolojileri araçlarının kullanıldığını belirtti.

 

Kartal, öğrenme-öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edilecek şekilde, derslerde etkin kullanımı için; okulöncesi, temel eğitim ile ortaöğretim düzeyindeki tüm okullarımızın 570 bin dersliğine LCD Panel Etkileşimli Tahta ve internet ağ altyapısı sağlanacağını ayrıca her öğretmen ve öğrencimize tablet bilgisayar verileceğini söyledi.

 

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yusuf Duman ise “Eğitimde Fatih Projesi 06 Şubat 2012 tarihi itibariyle 17 il ve 52 okul ile pilot uygulamaya başlamıştır. İlimiz 4 pilot okul ile bu uygulamada yer almıştır. Eğitimde Fatih Projesi kapsamında tüm öğretmenlere, 5.ve 9. Sınıf öğrencilerine tablet bilgisayarların dağıtımı gerçekleşmektedir. Öncelikle 9.Sınıf öğrencilerine ve o okulda görev yapan öğretmenlere verilmektedir” dedi. Bugüne kadar ilimizde öğrencilere 16 bin 577 adet, öğretmenlere 3 bin 759 adet ve toplam 20 bin 336 adet Tablet Bilgisayarların dağıtımları yapılmıştır” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından İlimizde tablet bilgisayarların dağıtımı Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yusuf Duman, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Şimşek, merkez ilçe milli eğitim müdürleri tarafından Yenişehir Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi 9. Sınıf Öğrencilerine yapıldı.

 

 

Ayrıca tören sırasında öğrenciler tarafından tablet bilgisayarlar kullanılarak İngilizce Dil Öğrenim Uygulamaları gerçekleştirildi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.