MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfı Dışındaki Personellerin İllerarası Yer Değiştirme Başvurularının Nasıl Yapılacağı.

Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfı Dışındaki Personellerin İllerarası Yer Değiştirme Başvurularının Nasıl Yapılacağı.

İlgi : a) Bakanlığımız Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfı Dışındaki Personellerin İl Dışı Yer 

             Değiştirme Klavuzu.

         b) Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer 

             Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik.

 

Bakanlığımız taşra teşkilatı eğitim öğretim hizmetleri sınıfı dışında görev yapan personelin, 2016 yılı iller arası isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerinin hangi usul ve esaslara göre yapılacağını belirten 2016 yılı İllerarası Yer Değiştirme Klavuzu" Bakanlığımızın İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün resmi web sayfasında yayımlanmıştır.

Başvuru yapacak personelin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmekte olup, konunun biriminizde görev yapan tüm personele tebliğ edilmesi, ve başvuruların 30 Haziran-15 Temmuz 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacağının bilinmesi hususnda;

 Başvuru sahibi; 

1.Bakanlığımız http://www.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr internet adreslerinden T.C.kimlik numarası ile “Elektronik Başvuru Formu´na girerek 30 Haziran/15 Temmuz 2016 tarihleri arasında başvuru işlemini yapabilecektir.

2. İlan edilen kadrolar içerisinden kadro derecesi ve müktesebine (aylık maaş derece ve kademe) uygun en  fazla 20 il/ilçe tercihinde bulunabilecektir.

3. MEBBİS üzerinden gelen bilgilerinin doğruluğunu ve başvurusunun onaylanıp onaylanmadığını kontrol edecektir. Başvurusunun onaylanmaması halinde tüm sorumluluk kendisine ait olacaktır.

4. İlan edilen kadrolarda kadro derecesi ve müktesebine(aylık maaş derece ve kademe) uygun kadro olmaması hâlinde Elektronik Atama Başvuru Formunda bulunan  “Alt dereceli kadroya atanmayı kabul ediyorum” yazılı kutucuğu işaretlemesi gerekmektedir.

5. Tebligatlar e‐posta adresine yapılacağından,  Elektronik Başvuru Formuna güncel  e‐posta adresi girilecektir. 

Gereğini arz ederim.

          Nureddin CAN

             Müdür a.

           Şube Müdürü

Kalvuz İçin Tıklayınız..>>>>>>>>>>>>>/meb_iys_dosyalar/2016_07/01095755_illerarasi_klavuz.pdf

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.