MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim Yolunda Minik Adımlar Proje Sergisinin Açılışı Yapıldı

Bilim Yolunda Minik Adımlar Proje Sergisinin Açılışı Yapıldı


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü Ar ge Birimi Proje Uzmanları Esat Avcı, Özgül Su Özenir, Hülya Kılınç, İlknur Kavacık ve Levent Kavacık tarafından yürütülen Bilim Yolunda Minik Adımlar Proje Sergisinin açılışı yapıldı.

 

Sergiye; İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Akyol, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Kılıç, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Açılışta konuşan Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, “Müdürlüğümüzce yürütülen projenin amacı, okul öncesi öğrencilerinin çevreye bilimsel bir gözle bakmasını, kendi yaratıcılığınızın farkına varmasını, yeni beceriler geliştirmesini ve merak ettiği konular hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktır”

Koca, “Projede, okul öncesi öğrencileri için katılmaktan zevk alacakları, çevrelerindeki dünyayı keşfetmelerine yardımcı olacak pratik bilim etkinlikleri tasarlanmıştır. Okul öncesi öğrencileri yaklaşık iki ay boyunca öğretmenleri ve fen bilgisi öğretmenlerinden yardım alarak bilim ile ilgili çalışmalar gerçekleştirmiş ve yapılan bu çalışmaların sergi hazırlığı yapılmıştır” dedi.

Projeye ilişkin bilgi veren Şube Müdürü Mehmet Akyol ise Akdeniz, Toroslar, Mezitli ve Yenişehir ilçelerinden 4 okuldan (Yenişehir Dumlupınar Anaokulu, Toroslar Anaokulu, Mezitli Anaokulu ve Akdeniz Tevfik Sırrı Gür Anaokulu) toplam 126 öğrenci ile bilim şenliğini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Akyol, “Öğrencilerin bir kısmı fen deneyleri gerçekleştirirken bir kısmı da bilim insanlarını canlandırmıştır. Projede geleceğin bilim insanını yetiştirmede ve gizli yetenekleri ortaya koyma noktasında çalışmaya katkı sunan Yenişehir Dumlupınar Anaokulu öğretmenlerinden Filiz Altunbakır Yılmaz, Betül Sakınan; Toroslar Anaokulu öğretmeni Fadime Arıcı, Mezitli Anaokulu Öğretmeni Narin Anaybırak, Akdeniz Tevfik Sırrı Gür Anaokulu öğretmeni Menekşe Tunç ve okul müdürlerine teşekkür ediyorum”

 

Konuşmaların ardından proje sergisinin açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Akyol, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Kılıç ve Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz tarafından kurdele kesilerek gerçekleştirildi.

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.