MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

(ACİL.) İHTİYAÇ FAZLASI ÖĞRETMEN VE ÖĞRETMEN İHTİYAÇ LİSTESİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Resmi Web sayfasında İhtiyaç Fazlası öğretmenler ile ilgili 23.09.2016 tarih ve 10157704 sayılı yazı yayımlanmış olup; aşağıdaki bilgilere göre işlem yapılması ve konunun tüm okul müdürlerince ilgili öğretmenlere tebliğ edilmesi önem arz etmektedir.
(ACİL.) İHTİYAÇ FAZLASI ÖĞRETMEN VE ÖĞRETMEN İHTİYAÇ LİSTESİ

İlimiz eğitim kurumlarında görevli ihtiyaç fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri 22-26 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının norm kadro bilgilerinin Ekim ayı içinde güncellenecektir. Ancak bazı eğitim kurumlarında ders yükü, şube sayısı, öğrenci sayısı gibi değiştiğinden bazı alanların normunun değiştiği, buna bağlı olarak öğretmenlerin norm kadro fazlası ya da norm kadroya dahil oldukları, bu durumda olan öğretmenlerin nasıl değerlendirileceği konusunda tereddütler yaşandığı görülmüştür. Buna göre;

İhtiyaç fazlası öğretmenin kadrosunun bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğünce, 2016-2017 eğitim öğretim yılında ders saatini arttığını Müdürlüğümüze yazılı bildirmesi durumunda ilgili öğretmenin norma dâhil olup olmayacağı Müdürlüğümüzce değerlendirilecektir. Ancak bu durumdaki öğretmen istemesi halinde başvuru yapabilecektir.

Mevcut norm kadro durumuna göre norma dâhil olduğu görünmesine rağmen 2016-2017 eğitim öğretim yılında çeşitli nedenlere bağlı olarak (sınıf kapatılması, ders yükü düşmesi, öğrenci yetersizliği vb.) fiilen ihtiyaç fazlası olan öğretmenlerin eğitim kurumu müdürlüklerince, gerekçesi ile yazılı bildirilmesi halinde yer değiştirme başvurusu değerlendirilecektir. Eğitim kurumunda alınan bu yazı başvuru formunun altına eklenecektir.

Başvuru süresi içinde çeşitli nedenlere bağlı olarak norm kadro güncelleme döneminde norm kadrosunu düşüreceğini yazılı bildiren eğitim kurumlarının talepleri incelenecek olup, uygun görülmesi halinde söz konusu alanda atama yapılmayacaktır.

Konun okulunuzda görevli tüm öğretmenlere duyurulması hususunda; 

           Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

     

      Adem ŞİMŞEK

İlçe Mİlli Eğitim Müdürü

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.