MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni İlçemiz Fatih İlkokulunda Görkemli Bir Törenle Yapıldı.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni İlçemiz Fatih İlkokulunda yapıldı.
2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni İlçemiz Fatih İlkokulunda Görkemli Bir Törenle Yapıldı.

 

 

 

fffffffffffffff

fatih1

fatih1

fatih1

fatih1

fatih1

fatih1

fatih1fatih1fatih1fatih1fatih1
2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı Görkemli Bir Törenle Yapıldı

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni İlçemiz Fatih İlkokulunda yapıldı.

 

Açılış törenine Vali Vekili Ayhan Bayhan, Akdeniz Kaymakamımız Sayın Raif ÖZENER, Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kerim Tufan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, AK Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem ŞİMŞEK, diğer İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

 

Okul Müdürü Adana Kızıltoprak’ın açılış konuşmasının ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül çıktı.

 

 

 

Gül: “Yeniden Ve Yeni Başarı Öyküleri Yazmalıyız”

 

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, Mersin’de bugün 372 bin 913 Öğrenci ve 21 bin 305 öğretmenle birlikte 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı için ilk adımı attıklarını ifade etti. Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması ve başarılar getirmesi dilekleri ile konuşmasına devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

Dinlenmiş ve yenilenmiş olarak başladığımız bu eğitim öğretim yılı yeni başarıların yazıldığı bir yıl olsun. 

 

 

 

Kütüphaneyle Tanışmayan Öğrenci Kalmamalı

 

Öğretmenlerimiz, ders dışı ve sosyal etkinliklerini planlarken kitap okumayı mutlaka ön plana çıkarmalıdır. Haftada bir kitap okumak ya da okutmak yetmiyor. Bu yıl kütüphane, yapmayan tek bir öğrencimiz kalmamalı.

 

Her bir öğrenci ayrı bir dünyadır. Öğretmenlerimiz, farklılıkları anlamak, tanımak ve zenginlik olarak görmek için eğitimi çeşitlendirmeli, eğitim bölgelerine uygun projeler geliştirmelidir.

 

Yeni eğitim-öğretim yılını planlarken, daha kaliteli bir eğitim için, bütün imkânlarını seferber ettiklerini söyleyen. Gül, özellikle ortaokuldan sonra kız çocuklarımızın tüm imkânlarını kullandıklarını belirterek eğitim için herkesle birlikte çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

 

 

 

Vali Vekili Bayhan: “Nitelikli İnsan Ancak Eğitimle Mümkündür”

 

Törene Vali Vekili Ayhan Bayhan da katılarak bir konuşma yaptılar.

 

Türkiye’nin her açıdan dünyayla yarışabilmesi için nitelikli insanın gerektiğini kaydeden Vali Vekili Bayhan, nitelikli insanın da ancak eğitimle mümkün olacağını belirtti.

 

Bütün öğrencilere ve öğretmenlere yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını isteyen Bayhan, başarılı bir yıl geçirme arzusunda ve inancında olduğunu kaydetti.

 

 

 

            Milletvekili Bozkurt: “Okullar da Sadece Öğretim Yapılmamalı, Sosyal Değerler de Öğretilmeli”

 

Açılış törenine katılan Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt da bir konuşma yaptı. Yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olması dileklerinde bulunan Bozkurt, bütün öğretmenlere saygılarını iletmek istediğini söyledi. Hayatını Kaybeden öğretmenlere Allah’tan rahmet dileyen Bozkurt, bayatta bulunan öğretmenlere de uzun bir meslek ve yaşam diledi.

 

Okulların sadece öğretim yapılan yerler olmadığını söyleyen Bozkurt, okullarda ahlaki eğitim, sosyal değerler, edep gibi kavramların da kazanıldığı yerler olduğunu belirtti. Bozkurt başarı dileklerinde bulunarak sözlerini bitirdi.

 

 

 

            Sınıf Ziyaretlerinde Renkli Görüntüler Yaşandı

 

Konuşmaların ardından sınıfları gezip öğrencilerle sohbet eden Vali Vekili Ayhan Bayhan, il protokol üyeleri ve konuklar öğrencilere çeşitli hediyelerde bulundular. Vali Vekili Bayhan ve Milletvekili Bozkurt öğrencilerden bir önceki yıldan daha fazla başarı beklediklerini de belirttiler.

 

Konuklar okul öncesi sınıfında çocukların boyama etkinliğine de katıldılar.

 

Açılış töreni verilen kokteylin ardından çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

 

 

 

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.