MERSİN AKDENİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı kapsamında “Her Çocuk Bir Şiir” yarışması Ödül Töreni yapıldı.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı kapsamında “Her Çocuk Bir Şiir” yarışması Ödül Töreni yapıldı.
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100.Yılı münasebetiyle Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “Her Çocuk Bir Şiir” yarışması ödül töreni Kültür Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100.Yılı münasebetiyle Müdürlüğümüzün hazırladığı “Her Çocuk Bir Şiir” yarışmasının ödül töreni Kültür Merkezinde; İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA, AK Parti İl Başkanı İsmail TAŞPINAR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem ŞİMŞEK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, STK Temsilcileri, Okul Müdürleri, veliler ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Törenin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem ŞİMŞEK:  “Biz bugün burada; bu toprakları vatan yapmak için bir daha dönmemek üzere gidenleri, canlarını bizim bağımsızlığımız için verenleri anmak ve geleceğe dair ne yapmamız lazımı? Düşünmek için buradayız dedi. Gençler aldığımız nefes Çanakkale’de son nefesini verenler sayesindedir. Nerden geldiğimizi ve ne yapacağımızı iyi bilmeliyiz. Sizden beklenen;  “ Kökü Mazide Gözü Gelecekte Olan bir Gençlik, Tarih Bilincine Sahip Bir Gençlik olmanızdır” dedi. Ve sözlerine şöyle devam etti.

Gurur ve sevinçle kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl dönümünde, ölümleriyle bile yıllar ötesine ders olmayı başarmış, Çanakkale şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyor; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm destan kahramanlarının aziz hatıraları önünde eğilmeyi şeref addediyoruz. Allah bizlere bir daha böyle savaş göstermesin! Ruhları şad, mekânları cennet olsun! dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmalarının ardından program İlçemiz okullarınca hazırlanan çeşitli sunumlarla devam etti. Programda son olarak “Her Çocuk Bir Şiir” yarışmasında dereceye giren öğrenciler Müdürlüğümüzce verilen ödüllerle taltif edildi.

 Müdürümüz Adem ŞİMŞEK, yüksek gayretlerinden dolayı Şube Müdürümüz Osman TÜRE’ye ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

İhsaniye Mahallesi 4931.Sokak No6/A Akdeniz / MERSİN - 324 336 14 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.